Kompiuteris nepasileidžia - paleidimas ir duomenų kopijavimas


Visos OS

Atsakyti į žinutę:

Tinka Windows 10, 7, 8, XP

Problemos sprendimas etapais (rezultatas įmanomas ir po 1 etapo):
 1. Windows extra paleidimas
 2. Windows atstatymas
 3. Mazgų patikra ir duomenų kopijavimas (kompiuteris neįkrauna Windows)
 4. Virusų išvalymas iki Windows įkrovimo (kompiuteris neįkrauna Windows)

1. Windows paleidimas

Pradžioje, jei dar nebandėte, reikia įkrauti operacinę sistemą režime safe mode, jei turite Windows 10, 7, XP, tai spaudžiate F8, jei Windows 8, Shift+F8 (ne visiems PC). Mygtukus spaudžiame iškart po maitinimo mygtuko paspaudimo. Įkrovus sistemą pamatysite juodą desktopa su ikonėlėmis, tada tikriausiai galėsite paleisti reikiamas programas.
Jei paleisite, tada pas jus virusai ir reikia programiškai išvalyti kompiuterį nuo virusų.

Jei paleisti programų nepavyko, tada pas jus virusai pilnai kontroliuoja PC arba pažeisti sisteminiai failai.

2. Windows atstatymas

Jei kompiuteris įkrauna arba neįkrauna Windows, reikia atlikti sistemos atstatymą - naudingiausias metodas.
Pasirinkti Windows versiją:

3. Mazgų patikra ir duomenų kopijavimas įvykus strigimui

Tinka Windows 10, 7, 8, XP:
reikia parsisiųsti specialių programų paketą .ISO failas, įrašyti (nekopijuoti) jį į DVD diską ir naudoti jį paleidimui prieš paleidžiant OS.

Aprašymas – metodas unikalus tuom, kad paruošti DVD-RW diskai,

 1. su specialia virusų naikinimo ir sisteminių failų atstatymo programa, ji sutvarkys paleidimą,
 2. su lokalia mini Windows XP OS ir kitais labai naudingais įrankiais,

pasileidžia rankiniu būdu per BIOS (taip pat kaip įrašant Windows, BIOS nustatymai - 1. paleidimas iš CD, 2. iš kietojo disko (HDD)). Turimi virusai nespėja pradėti savo darbą, nes jų darbo aplinka yra operacinė sistema, kuri nėra paleista.

Specializuota virusų naikinimo ir sisteminių failų atstatymo programa pirmąjame kompaktiniame diske padės paleisti PC be jūsų dalyvavimo, nes viską atliks automatiškai (nuo jos reikia pradėti). Programos tikslas tik paleidimas.

Elektroninių komponentų (mazgų) patikrinimas

Lokali OS kartu su naudingais įrankiais antrame diske padės nustatyti problemas jau detaliau. Jei mini OS pasileis, vadinasi, su elektroniniais komponentais viskas gerai, reikia paleisti diską vėl ir galima pradėti įrankių pagalbą kompiuterio tvarkymą (reikalingos programų žinios ir jų naudojimo principų žinojimas).

Svarbu!!!

Įkrovus lokalią WinXP būtina
 1. patikrinti kietąjį diską (bad sectors problema)
  pradėti
 2. padaryti duomenų kopiją įvykus gedimui

Kaip padaryti duomenų kopiją įvykus gedimui?
Taip galima įvykus Windows strigimui padaryti reikalingų duomenų kopijas į išorinę laikmeną, nes mini OS leis prieiti prie reikiamų skirsnių.
Bet jei mini OS (WinXP) nepasileis, nepadės net Windows perinstaliavimas, nes problemos bus jau kompiuteryje.

Rekomenduoju sekančius sprendimus:
 • PC paleidimui - virusų naikinimo ir sisteminių failų atstatymo programa Sweeper tool nuo Microsoft (Windows 8, 7, XP). Toliau reikia skenuoti PC antivirusu idiegti antivirusą
 • Lokali mini WinXP OS, naudojanti tik RAM atminti kartu su naudingais įrankiais Hirens BootCD
  Hirens BootCD programa turi Mini WinXP OS ir labai daug įrankiu, skirtų labiau patyrusiems vartotojams. Visa informacija suteikta šitos programos gamintojo svetaineje. Diskas paleidžiamas prieš startuojant OS. Paleisti reikia taip pat kaip instaliuojant Windows, padarius pakeitimus BIOS. Užsikrauna meniu, kur rodyklėliu (pasirinkimas) ir Enter (patvirtinimas) arba Esc (grįžti atgal) mygtuku pagalba galite keliauti per skyrius, surasti norima įrankį, aišku, apie ji reikės paskaityti ir papildomai.

Pradėti reikia nuo Microsoft programos MS Sweeper pirmajame kompaktiniame diske, ji išvalys paleidimo sektoriaus virusus ir atstatys sisteminius failus. Antras diskas su mini Windows XP OS (skyrius Browsers/File Managers) patikrins ar sveikas fiziškai pats kompiuteris, nes OS įsikraus iš disko į RAM ir jūsų strigusiai operacinei jokios įtakos neturės. Jei mini OS veiks gerai, tada galima teigti, kad PC elektronika yra tvarkinga, reikia atlikti PC tvarkymą programiškai. Tam Hirens diskas turi atskirus skyrius - valymo programos (Cleaners), antivirusai (Antivirus Tools) ir paleidimo sektoriaus tvarkymo programos (MBR (Master Boot Record) Tools). Visos šitos programos veikia ne Windows aplinkoje, OS paleisti nereikia.

CD/DVD paruošimas:
MS Sweeper tool įrašysite su kita papildoma programa, kuria reikės parsisiųsti pagal nuorodą. Šitos programos pagalbą MS Sweeper tool bus įrašyta tiesiai į švaru CD-RW (tokius galima perrašyti) diską, kuris turi būti jau įdėtas į optinį įrenginį. Visas procesas nesudėtingas, reikia tik biški išmanyti anglų kalbą;
Hirens ISO failą reikės paprastai parsisiųsti ir įrašyti (nekopijuoti) į DVD-RW diską su diskų įrašymo programa - burn to DVD.
Jei nepavyksta atstatyti Windows su turimais įrankiais, vadinasi, jūsų operacinė sistema sugadinta nepataisomai. Todėl verta rinktis atstatymo su Windows instaliaciniu disku arba visai perinstaliuoti.


Nauja žinutė


Pasirinkite:

Jūsų vardas: * (būtina)

E-mail: (reikalingas pranešimui apie atsakymą)

Žinutės tekstas: * (būtina)
aprašykite problemą kuo išsamiau, nurodant PC modelį ir OS versiją, pav. Acer Aspire 5742G ir Windows 8 Pro,
klaidos kodą ar pranešimą, jei jis yra. Ką darėte prieš tai, kai įvyko gedimas...


Apsaugos kodas: *(būtina)
Įveskite apsaugos kodą

* - laukelis turi būti užpildytas